niedziela, 21 sierpnia 2011

Delikatnie, pastelowo

Naszło mnie dzisiaj tak jakoś na zrobienie takiej delikatniusiej kartki z dziewczynką w różowej sukienusi, bawiącej sie różyczkami.  Nawet pasuje do taga, który pokazywałam wcześniej. A oto efekt mojej pracy
 

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru

Taneczny Tag

Pod koniec sierpnia, jak co roku w Niemczech w  Stuttgardzie odbywa się duża turniejowa impreza taneczna German Open Championships (dla niewtajemniczonych - są to Otwarte Mistrzostwa Niemiec w Tańcu Towarzyskim). W tym roku świętowano 25 rocznicę. Cała impreza odbywa się jednocześnie na trzech dużych salach tanecznych. Udział w nim biorą pary taneczne z całego świata., jednakże prym wiodą pary z Rosji. Z racji tego, że wielką pasją naszej córki jest taniec towarzyski i od siedmiu lat trenuje sportowo taniec towarzyski, bierze udział w turniejach i powoli doskonali swoją technikę tańca, w ubiegłym roku odwiedziliśmy Stuttgart i mieliśmy okazję podziwiać taniec na żywo. A było naprawdę co oglądać. Co prawda nie jest to Blackpool, który jest plasowany jako wyższy rangą turniej w Europie i na świecie, ale i tak byliśmy pod wrażeniem poziomu prezentowanego tańca, zwłaszcza przez tych młodzszych tancerzy 12, 13, 14 czy 15-latków. Wczoraj właśnie zakończył się tegoroczny GOC, a trwał od wtorku. Dzięki możliwościom jakie daje w tej chwili internet, moja córka oglądała relacje na żywo z tego turnieju, a w międzyczasie szperając na Youtube znalazła również filmik o karierze tanecznej włoskiej pary - Paulo Bosco i Sylwii Pitton. Tańczą od 14 lat, a od kilku tylko tańce standardowe (dla niewtajemniczonych krótkie wyjaśnienie- tańce standardowe to jest to pięć tańców: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot oraz quickstep) Korzystając z ostatnich dni wakacji moja córka jest teraz u babci, ale nie omieszkała podesłać mi linku do strony i napisać: mamo obejrzyj, więc obejrzałam i co z tego wynikło ....... Nie wiem czy tekst, który pojawia się na początku jest autorstwa tej wspaniałej pary, ale z pewnością w pełni zgadzają się ze słowami tam zamieszczonymi skoro wyrazili zgodę na ich zamieszczenie wraz z komentarzami swoich osiągnieć i krótkimi migawkami z różnych turniejów ukazujących w przepięknych ujęciach ich emocje - radość, łzy i wspaniałe reakcje na sukcesy. Moja córka doświadczyła już tego w jakimś stopniu i my rodzice również z nią, bo nie da się uprawiać tego sportu  (podejrzewam jak wielu innych dyscyplin sportowych) bez zaangażowania i wsparcia rodziców. Potrafię sobie wyobrazić na przykładzie mojej córki jak wielką radość może nieść sukces, okupiony wieloma ciężkimi treningami, zmaganiem się ze swoimi słabościami fizycznymi i nie wiem czy nie gorsze psychicznymi, jak trzeba być silnym i ile mieć wewnętrznego samozaparcia, no i jak trzeba kochać taniec, by mimo bólu kręgosłupa, stóp, kolan, kilkudziesięciu odcisków na stopach i innych czasami bardziej lub mniej uciążliwych dolegliwości dalej zmagać się ze sobą.
Podziwiam moją córkę za to i jestem z niej dumna i cieszę się jak widzę jej radość gdy tańczy.
Z pewnością do tematu tańca będę jeszcze niejednokrotnie wracać, bowiem stanowi to jakąś część naszego rodzinnego życia, a  teraz kolej na zdjęcia Tanecznego Taga dla mojej córki, do którego wykonania zainspirował mnie właśnie tekst z powyżej wspomnianego filmiku o karierze Paulo Bosco i Sylwii Pitton. Mam jeszcze inny pomysł na wykorzystanie tej sentencji, ale o tym na razie cicho sza !!!

A dla zainteresowanych filmik z Youtube:


Pozdrawiam jak zwykle wszystkich odwiedzających mojego bloga i czekam na komentarze. Podzielcie się swoimi opiniami na temat moich prac.